Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

OBSZARY PRAKTYKI

Jesteśmy doświadczonymi pełnomocnikami procesowymi w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, postępowania karnego, w szczególności w związku ze sprawami rodzinnymi, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa upadłościowego, prawa administracyjnego i budowlanego.
Strona główna » Obszary praktyki
Kancelaria Adwokacka Warszawa - Adwokat Maryla Mikołajewska

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokat Maryla Mikołajewska

Jesteśmy doświadczonymi pełnomocnikami procesowymi w sprawach z zakresu:

Prawo rodzinne

Prowadzimy sprawy małżeńskie, o rozwody, separacje, alimentację, podział majątku, ustanowienie opieki nad dziećmi, ustalenie kontaktów z dziećmi i tym podobne.

Prawo karne

W toku sprawy rodzinnej może wyniknąć konieczność poprowadzenia postępowania karnego. Osoba pokrzywdzona może uzyskać w ten sposób odszkodowanie nie tylko w sprawie cywilnej, ale zabezpieczyć się przed kolejnymi naruszeniami. Gdy w sprawach rodzinnych pojawiają się takie komplikacje, gwarantujemy profesjonalną współpracę z organami ścigania, co pozwala naszym Klientom zachować spokój oraz ukarać sprawców przestępstw.

Prawo cywilne

Zajmujemy się kompleksową obsługą w zakresie prawa cywilnego, czyli między innymi rozwiązujemy problemy w zakresie wymagalnych wierzytelności, sporów o zapłatę, spraw odszkodowawczych i innych.

Prawo pracy

Jesteśmy pełnomocnikami w sporach między pracownikami a pracodawcami, o roszczenia wynikające z umowy o pracę, o zapłatę wynagrodzenia, o mobbing i inne.

Prawo upadłościowe
Prowadzimy sprawy z zakresu upadłości konsumenckiej na wszystkich jej etapach. Od zgłoszenia wniosku o upadłość, pomoc przy uzyskaniu dokumentacji do takowej, poprzez reprezentację na rozprawach, po stałą kontrolę nad postępowaniem aż do jego skutecznego zakończenia.
Prawo administracyjne i budowlane
Zajmujemy się także prawem administracyjnym w tym budowlanym. Doradzamy w obszarze procesów inwestycyjnych w zakresie zawierania, realizacji i rozliczania kontraktów budowlanych. Zapewniamy obsługę prawną uczestnikom procesów budowlanych, od początkowego etapu negocjowania warunków umów poprzez realizację umowy, aż do momentu jej kompletnego rozliczenia.

Rozmowa

Pragniemy poznać problem Klienta od podszewki. Dlatego słuchamy, rozmawiamy i wyciągamy wnioski. Poznajemy tło sprawy i przygotowujemy się do dalszych działań.

Negocjacje

Wiemy, jak ważnym jest dojście do kompromisu. Dlatego zanim podejmiemy działania sądowe, staramy się sprawę rozwiązać polubownie. Dokładamy wszelkich starań, by strony wyszły z problemów obronną ręką.

Sprawa w sądzie

Po przeprowadzeniu negocjacji, gdy brak jest możliwości ugody – kierujemy sprawę do sądu. Tam reprezentujemy Klienta z najwyższą starannością. Jesteśmy dla Klienta – dzięki nam nie musi obawiać się wizyty w sądzie.

Egzekucja

Sprawy doprowadzamy do końca – nie tylko do orzeczenia sądowego, ale i później – tak, aby wyegzekwować od strony przeciwnej wszystkie należności Klienta.