Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

Kiedy zdecydować się na mediacje?

Komunikacja w trakcie rozwodu, szczególnie w jego wstępnej fazie bywa utrudniona. Małżonkami rządzą wtedy emocje, które mogą uniemożliwiać trzeźwy i racjonalny osąd rzeczywistości. I w…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » Kiedy zdecydować się na mediacje?

Kiedy zdecydować się na mediacje?

wrz 21, 2021

Komunikacja w trakcie rozwodu, szczególnie w jego wstępnej fazie bywa utrudniona. Małżonkami rządzą wtedy emocje, które mogą uniemożliwiać trzeźwy i racjonalny osąd rzeczywistości. I w takich właśnie sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do mediatora, który pomoże w komunikacji i sprawnym przeprowadzeniu procesu sądowego. Do tego jednak potrzebna jest zgoda obojga małżonków.

⭐ Mediacja to oszczędność czasu. W procesie mediacyjnym przygotowywana jest ugoda, którą składa się do sądu z prośbą o zatwierdzenie. Taka ugoda ma szansę zostać zatwierdzona już na pierwszej rozprawie rozwodowej, dzięki czemu można uniknąć ciągnących się w czasie rozpraw.

⭐ Mediacje to oszczędność pieniędzy. Przy pomocy mediatora strony konfliktu mają szansę znaleźć najlepsze dla ich dobra rozwiązania bez korzystania z usług adwokata.

⭐ Mediacje to rozwiązywanie problemu na własnych warunkach. Podczas nich wypracowuje się szczegółowe plany postępowania, m. in. w kwestii opieki nad dziećmi, co daje stronom możliwość kreowania rzeczywistości na własnych warunkach.

⭐ Mediacje mają wpływ na podział własnego majątku. W obecności mediatora można szczegółowo i bez emocji przedyskutować i zadecydować o wszystkich sprawach finansowych.

⭐ Mediacje są sposobem porozumiewania się. Mediator usprawnia komunikację między małżonkami, którzy nie potrafią się dogadać.

⭐ Mediacje oszczędzają zdrowie. Wypracowując kompromisowe rozwiązania stresujemy się znacznie mniej, a to zawsze jest korzyść dla naszego zdrowia.

⭐ Przede wszystkim jednak mediacje dają szansę na zachowanie poprawnym relacji z byłym małżonkiem.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *