Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

Opieka naprzemienna po rozwodzie

Rozwód rodziców zawsze jest dla dziecka trudnym i bardzo stresującym wydarzeniem. Tym bardziej, że z chwilą jego orzeczenia zmienia się cały jego świat – rodzice…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » Opieka naprzemienna po rozwodzie

Opieka naprzemienna po rozwodzie

wrz 8, 2021

Rozwód rodziców zawsze jest dla dziecka trudnym i bardzo stresującym wydarzeniem. Tym bardziej, że z chwilą jego orzeczenia zmienia się cały jego świat – rodzice przestają wspólnie się nim opiekować, nic w domu nie jest już takie samo. Nagle ma dwoje rodziców w dwóch różnych domach. Rozpoczyna się opieka naprzemienna.

Czym jest opieka naprzemienna po rozwodzie?

Opieka naprzemienna ma miejsce, kiedy dochodzi do rozwodu rodziców, kiedy żyją oni w separacji lub rozłączeniu. Polega na naprzemiennym, “równym” angażowaniu się obojga rodziców w opiekę i wychowanie wspólnych dzieci włączając w to zamieszkiwanie przez dziecko u każdego z rodziców przez określony czas. Najogólniej można powiedzieć, że chodzi tu o równe uczestniczenie w życiu dziecka i dzielenie się wszystkimi aspektami z tym związanymi.
W przypadku opieki naprzemiennej musimy jednak pamiętać o kluczowej kwestii z nią związanej: nie służy ona osiągnięciu konkretnych celów przez rodziców – ma służyć przede wszystkim dobru dziecka.
Ma to szansę na powodzenie wyłącznie wtedy, kiedy rodzice podejmą mądre i dojrzałe decyzje, kiedy będą potrafili zapomnieć na moment o konflikcie i porozumieć się dla dobra dziecka.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *