Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

Porozumienie rodzicielskie po rozwodzie

Porozumienie rodzicielskie znacznie przyspiesza rozpoznanie sprawy i wydanie wyroku rozwodowego, dlatego należy potraktować je jako kluczową kwestię w całym procesie. Czym właściwie jest porozumienie rodzicielskie?…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » Porozumienie rodzicielskie po rozwodzie

Porozumienie rodzicielskie po rozwodzie

wrz 7, 2021

Porozumienie rodzicielskie znacznie przyspiesza rozpoznanie sprawy i wydanie wyroku rozwodowego, dlatego należy potraktować je jako kluczową kwestię w całym procesie.

Czym właściwie jest porozumienie rodzicielskie?

Są to zasady spisane pomiędzy obojgiem rodziców dotyczące sprawowania władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi. Powinny w nim znaleźć się w nim wszystkie kwestie dotyczące opieki nad dziećmi, ich zamieszkania, finansowania, edukacji, opieki zdrowotnej i wszystkich innych spraw z nimi związanych. Takie porozumienie powinno zawierać wszystkie informacje opisane na tyle szczegółowo, by w przyszłości rodzice nie mieli wątpliwości w jaki sposób postępować w stosunku do dzieci jak i drugiego rodzica.


Koniecznym elementem wyroku rozwodowego jest wyznaczenie przez sąd władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi, dlatego brak porozumienia rodzicielskiego może znacznie wydłużyć cały proces rozwodowy, gdyż to sąd będzie musiał ustalić wszystkie kluczowe kwestie związane ze sprawowaniem opieki.

Jak sporządzić porozumienie rodzicielskie?

Jeżeli małżonkowie są zgodni i potrafią dojść do porozumienia mogą sporządzić takie porozumienie sami – ważne, by było ono na piśmie. Jeżeli jednak pewne kwestie pozostają sporne warto skorzystać z pomocy mediatora lub pełnomocnika, który pomaga Wam przejść przez cały proces.

Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy w sprawie rozwodowej skontaktuj się ze mną.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *