Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

Szybki rozwód – czy jest możliwy?

Rozwód, im dłużej trwa, tym bardziej boli. A gdyby tak dałoby się rozwieść w „jeden dzień”? Czy jest w ogóle taka możliwość? Umiejętne skonstruowanie żądań…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » Szybki rozwód – czy jest możliwy?

Szybki rozwód – czy jest możliwy?

wrz 17, 2021

Rozwód, im dłużej trwa, tym bardziej boli. A gdyby tak dałoby się rozwieść w „jeden dzień”? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Umiejętne skonstruowanie żądań pozwu

— jeśli chcesz, żeby Sąd szybko przeprowadził postępowanie rozwodowe, musisz mu w tym pomóc. Żądania powinny być tak skonstruowane, aby nie trzeba było przeprowadzać długiego postępowania dowodowego. Najłatwiej będzie, gdy pomoże Ci w tym prawnik. Do szybkiego rozwodu przysłuży się również decyzja o nieorzekaniu o winie, ale musisz pamiętać jakie konsekwencje będzie miał taki wybór.

Umiejętne sformułowanie wniosków dowodowych

— zastanów się bardzo dobrze, które dowody są najbardziej kluczowe dla sprawy, nie musisz od razu przedstawiać wszystkich. Wybierz te, które są najbardziej dosadne i najmniej czasochłonne dla przeprowadzenia rozprawy. To samo dotyczy świadków. Czy wszyscy powinni zjawić się na rozprawie? Pamiętaj, tylko żeby przemyśleć ten wybór bardzo dokładnie, bo zamiast przyspieszyć cały proces, możemy doprowadzić do negatywnego dla nas rozstrzygnięcia.

Porozumienie pomiędzy małżonkami

— jeśli jest tylko taka możliwość, warto z niej skorzystać. Małżonkowie w ten sposób mogą ustalić pomiędzy sobą zakres winy rozkładu małżeństwa (może się zdarzyć, że obydwoje biorą na siebie winę lub zgodnie wskazują jednego z nich), porozumieć się w sprawach dotyczących dzieci, w przypadku dzieci małoletnich, oraz w kwestii podziału majątku wspólnego. Takie porozumienie można przygotować pisemnie przed rozprawą lub przedstawić ustnie w trakcie jej trwania. Dzięki temu Sąd będzie mógł podjąć decyzje o rozwiązaniu małżeństwa już na pierwszej rozprawie, bo sam nie będzie musiał rozstrzygać sporów pomiędzy małżonkami.


Pamiętaj, że warto skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego specjalizującego się w prawie rodzinnym, który sporządzi prawidłowy pozew, porozumienie między małżonkami oraz pomoże w doborze odpowiednich dowodów. Z taką pomocą będzie łatwiej i szybciej.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *