Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

Pierwsza wizyta u adwokata w sprawie rozwodowej

W życiu, oprócz radosnych chwil i szczęśliwych wydarzeń, często niestety pojawiają się trudy, które niekiedy niemożliwe są do samodzielnego rozwiązania. W sytuacjach, w których potrzebne…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » Pierwsza wizyta u adwokata w sprawie rozwodowej

Pierwsza wizyta u adwokata w sprawie rozwodowej

paź 31, 2022

W życiu, oprócz radosnych chwil i szczęśliwych wydarzeń, często niestety pojawiają się trudy, które niekiedy niemożliwe są do samodzielnego rozwiązania. W sytuacjach, w których potrzebne jest wsparcie prawne, z pomocą przychodzą wykwalifikowani prawnicy. Sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego, czy rodzinnego to obszary, w których pomoc specjalisty na pewno pozwoli zaoszczędzić sporo stresu.

Adwokat w sprawie o rozwód

Po podjęciu decyzji o rozwodzie pierwszym krokiem powinno być udanie się do adwokata w celu ustalenia planu dalszego postępowania. Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądała taka wizyta, czy i jakie adwokat będzie zadawał pytania, czy będzie trzeba podpisać jakieś dokumenty, jaki będzie koszt danej usługi. Te i inne pytania mogą wprawiać w zakłopotanie, a dodatkowo może pojawić się strach przed byciem ocenionym.

Pamiętajmy – adwokat nie ocenia,  a skupia się na problemie i pomaga znaleźć najlepsze dla swojego klienta rozwiązanie. Ponadto obowiązuje go tajemnica zawodowa, która jest gwarantem tego, że przekazane mu informacje nie zostaną ujawnione osobom trzecim.

Jak się przygotować do pierwszego spotkania?

Po umówieniu terminu z wybranym adwokatem na początku warto przygotować wszystkie dokumenty, które mogą przydać się do zapoznania ze sprawą i przeprowadzenia postępowania rozwodowego – akt małżeństwa, akty urodzenia małoletnich dzieci oraz, w zależności od przyczyny rozpadu małżeństwa, ewentualne dokumenty, które mogą być dowodem w sprawie przed sądem. Gdy już takie dokumenty zostaną zorganizowane, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Rozwód z orzeczeniem o winie, a może bez?
  2. Jeśli rozwód z orzeczeniem o winie – to z jakiej przyczyny?
  3. Co z małoletnimi dziećmi – władza rodzicielska, kontakty z nimi, alimenty?
  4. Podział majątku, wspólny kredyt do spłaty – jak rozwiązać te kwestie?
  5. Alimenty na małżonka – tak, czy nie?

Z takim przygotowaniem merytorycznym można udać się na pierwsze spotkanie bez dodatkowego stresu. Adwokat prawdopodobnie dopyta o interesujące go szczegóły, które wyjaśnią ewentualne nieścisłości i pomogą w sprawie, a na końcu przedstawi plan dalszego postępowania w kilku wariantach i omówi je.

Wycena usługi i umowa o świadczeniu usług prawnych

Jeśli przedstawione przez adwokata warianty są odpowiednie i zdecydujemy się na powierzenie mu prowadzenia sprawy rozwodowej, to następnym krokiem będzie sporządzenie umowy o świadczeniu usług prawnych. Koszt wsparcia prawnego jest indywidualny i ustalany przez każdą kancelarię adwokacką. Cena będzie się różniła w zależności od zawiłości sprawy, długości postępowania sądowego.

Co dalej?

W dalszej kolejności pełnomocnik przygotuje pozew rozwodowy lub odpowiedź na pozew rozwodowy, będzie uczestniczył w rozprawach sądowych, a jeśli rozstrzygnięcie będzie niezadowalające – będzie mógł wnieść apelację do sądu wyższej instancji.

Pierwsza wizyta u adwokata może być trudna pod względem emocjonalnym, jednak ważne jest powierzenie swojej sprawy profesjonaliście, który pozwoli pewnie przejść przez cały proces rozwodowy. Zapraszam do kontaktu, jeśli stoisz przed wyborem pełnomocnika lub potrzebujesz wsparcia w zakresie prawa rodzinnego.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *