Kancelaria Adwokacka Warszawa

+48 507 959 266

kancelaria@adwokat-mm.pl

W jaki sposób detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej

Korzystanie z pomocy detektywa w sprawach o rozwód wbrew pozorom nie jest rzadkością. Sąd przyjmuje dowód w postaci raportu z czynności, które przeprowadził detektyw w…
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Strona główna » Poradniki » W jaki sposób detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej

W jaki sposób detektyw może pomóc w sprawie rozwodowej

sie 3, 2022

Korzystanie z pomocy detektywa w sprawach o rozwód wbrew pozorom nie jest rzadkością. Sąd przyjmuje dowód w postaci raportu z czynności, które przeprowadził detektyw w toku swojej pracy, a także zdjęć, które wykonał. Może się także zdarzyć, że zechce przesłuchać detektywa jako świadka w sprawie. No dobrze, tylko właściwie w jakim celu możemy skorzystać z pomocy detektywa?

Udowodnienie zdrady jako winy rozkładu pożycia

Niezaprzeczalnie poszukiwanie dowodów zdrady jest jednym z najczęstszych powodów, dla jakich jeden z małżonków decyduje się wynajęcie profesjonalnego detektywa. Dowody na kontakty z osobą trzecią są wartościowe w momencie, w którym sąd rozpatruje, kto ponosi winę z rozpad małżeństwa. W końcu trudno o bardziej dosłowny i rzetelny dowód zdrady niż zdjęcia i raport, w którym detektyw opisze, kiedy, gdzie i z kim śledzona osoba się spotykała, co robiła, jaka była częstotliwość tych kontaktów.

Ustalenie miejsca zamieszkania osoby pozwanej

Zdarzają się sytuacje, w których małżonek, wobec którego złożono pozew rozwodowy, zapada się pod ziemię – często celowo. Między innymi dlatego, żeby ów pozew do niego nie dotarł. Czasami jeden z małżonków decyduje się na rozwód pomimo tego, że nie wie, gdzie przebywa drugi małżonek. A jak już zapewne wiesz z moich poprzednich wpisów, tylko skuteczne doręczenie pozwu rozwodowego gwarantuje rozpoczęcie rozpatrywania sprawy. I w tym wypadku pomoc detektywa może okazać się nieoceniona. Profesjonalny detektyw ma narzędzia i sposoby, by ustalić, gdzie przebywa „poszukiwany” małżonek. A co za tym idzie – możliwość doręczenia mu pozwu o rozwód.

Walka o dzieci w trakcie rozwodu a pomoc detektywa

Nie wszyscy rodzice rozstają się „ładnie”. Czasami nie przebierają w środkach, by wygrać, w tym wykorzystują także swoje dzieci. Pomoc detektywa będzie tu dotyczyła ustalenia, który z rodziców i w jaki sposób sprawuje opiekę nad dzieckiem. Może dostarczyć sądowi niezbędnych dowodów na to, w jaki sposób rodzic spędza czas z dziećmi, czy należycie się nimi opiekuje, czy powierza tę opiekę osobom trzecim.

Pomoc detektywa może okazać się także ogromnym wsparciem, gdy rodzic podejrzewa, że ten drugi może planować porwać dziecko. Tak, niestety i do takich sytuacji dochodzi. Porwanie rodzicielskie nie jest tylko legendą. Detektyw ustali, czy jeden z rodziców może mieć to w planach. A jeżeli już do takiego porwania dojdzie – szybko zareaguje i podejmie działania w celu jak najszybszego ustalenia miejsca pobytu dziecka.

Ustalenie sytuacji majątkowej małżonka przed, w trakcie lub po rozwodzie

Dowody na temat sytuacji majątkowej małżonka, lub byłego małżonka, mogą być kluczowe np. w podczas ustalania wysokości alimentów. Znane są przecież sytuacje, w których małżonek zobowiązany do płacenia alimentów wykazuje niższe dochody, dogaduje się z pracodawcą o formalne zmniejszenie wymiaru pracy lub degradację. Wszystko po to, by sąd ustalił jak najniższe alimenty. Detektyw pomoże tu ustalić, w jakim wymiarze godzin małżonek pracuje, tj. w jakich godzinach pojawia się i wychodzi z pracy, co w niej robi, i czy przedstawiany przez niego stan zgadza się z faktycznym. Są małżeństwa, w których małżonkowie, lub jeden z nich prowadzi biznes, własną działalność, i czasami ukrywa, lub po prostu nie dzieli się tym, gdzie inwestuje pieniądze, na jakich kontach je trzyma. Czasami jeden z małżonków po prostu nie zna majątku tego drugiego. Te fakty również pomoże ustalić profesjonalny detektyw.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Warszawie. Przybliż nam swój problem, a ja wskaże Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *